- وبلاگ نیوز - http://weblognews.ir -

پالایش «وردپرس» و «بلاگر» با هدف مقابله با دشمنان ملت ادامه دارد

روح‌الله مومن نسب در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار «وبلاگ نیوز» در تشریح علت مسدود شدن تارنماهای «وردپرس» و «بلاگر» گفت: این اقدام به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و به استناد ماده 21 قانون جرایم رایانه‌ای به منظور مقابله با جنگ نرم دشمن و به قصد حمایت از رسانه های کاربرمحور داخلی انجام شده است. چرا که مسئولان رسانه‌های کاربرمحور ایرانی به قوانین کشورشان احترام می‌گذارند، اما این دو تارنما با عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران، به کاربران ایرانی خود بی احترامی کرده و عملا به مأمنی برای قانون شکنان تبدیل شده بودند.

مدیر واحد اینترنت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کیفیت سرویس‌ دهنده‌های داخلی را برای پاسخ به نیاز فعلی وبلاگ‌نویسان مناسب می‌داند و در ادامه ضمن اشاره به تعدد سرویس دهندگانی که در صفحه رسانه کاربر محور [1] پایگاه پیوندها [2] معرفی شده‌اند، می‌گوید: وقتی ده‌ها رسانه کاربرمحور ایرانی با کیفیت بالا و تنوع در امکانات، مشغول خدمت رسانی به هموطنان ایرانی خود هستند و به قوانین و مردم کشورشان نیز احترام می‌گذارند، چه دلیلی دارد به سراغ سرویس دهنده‌هایی برویم که به افکار و اعتقادات ایرانیان بی احترامی می‌کنند؟

مومن نسب در ادامه گفت: مسئولان و کاربران رسانه های کاربرمحور ایرانی به صورت مکرر درخواست حمایت از طریق برخورد قانونی با تارنماهای متخلف غیر ایرانی را داشته‌اند و بارها با شیوه‌های مختلف درخواست خود را بیان کرده اند. کارگروه هم اجرای عادلانه قانون را وظیفه خود دانسته و تارنما‌های بلاگر و وردپرس را از دسترس خارج کرده است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سئوال که آیا این تصمیم دائمی خواهد بود، گفت: هر تارنمای ایرانی یا غیر ایرانی می‌تواند زیر پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران به‌صورت آزادانه و قانون‌مند فعالیت کند. اما بر اساس اطلاعات دریافتی، این اقدام با هدف مقابله با دشمنان ملت ایران و ترغیب وبلاگ‌نویسان به استفاده از سرویس‌های ایرانی تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

وی سرویس دهنده‌های خارجی را به احترام به کاربران خود فراخوانده و ادامه داد: مدیران این دو تارنمای متخلف نیز می‌توانند مانند میلیون‌ها رسانه برخط ایرانی و غیر ایرانی فعال، ضمن تعهد به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران، از طریق تارنامه committee@farhang.gov.ir درخواست خود را ارسال کنند تا مراحل رفع پالایه را به آن‌ها اعلام کنیم.

انتهای پیام/.