- وبلاگ نیوز - http://weblognews.ir -

برای کاهش فحاشی‌ها در فیس‌بوک چه باید کرد؟

به گزارش «وبلاگ نیوز»، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، جمعی از کاربران فارسی‌زبان شبکه‌های اجتماعی خارجی مانند فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرم و گوگل پلاس پس از پایان دیدار فوتبال ایران – آرژانتین در چارچوب رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل، با حمله به صفحه لیونل مسی، نظرات بعضا توهین‌آمیزی برای او ارسال کردند.

دوار صربستانی این دیدار هم که صفحه‌ای در فیس‌بوک نداشت از این توهین‌ها بی‌نصیب نماند و در صفحه‌ای که منتسب به او بود، از سوی کاربران ایرانی مورد نوازش قرار گرفت.

این نخستین باری نیست که بعضی از کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی خارجی به این شیوه می‌خواهند حضور خود را به دیگران ثابت کنند.

حمله به صفحات «زایتسف» (بازیکن تیم ملی والیبال ایتالیا)، «رافائل مارتینتی» (رئیس فدراسیون جهانی کشتی)، «لیونل مسی» (بازیکن تیم ملی آرژانتین در پی هم‌گروه شدن ایران با این تیم پس از مراسم قرعه کشی) و مجری مراسم قرعه‌کشی جام جهانی 2014 از دیگر نمونه‌هایی است که باعث شده بعضی از کاربران ایرانی فیس‌بوک بتوانند در آن‌جا خودنمایی کنند.

در آخرین نمونه هم پس از دیدار ایران و بوسنی، «علیرضا حقیقی»، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان مورد این حمله‌ها قرار گرفته و به آن واکنش نشان داده است.

نکته قابل توجه این‌جاست که این حملات عموما با توجه رسانه‌های بین‌المللی همراه بوده و هر رسانه هم به سبب اولویت‌های خود، به موضوع به شکلی که خواسته، پرداخته است و در اغلب موارد فرهنگ ایرانی‌ها زیر سؤال رفته است.

به نظر شما برای کاهش این نوع بد اخلاقی در شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی چه باید کرد؟

پاسخ‌های خود را در بخش نظرات همین نوشته ارسال کنید.

انتهای پیام/.