دوستی وبلاگی،‌منجر به کلاهبرداری شد

مرد جوانی که با همدستی مادرش دختران جوان را فریب داده و از آن‌ها کلاه‌برداری می‌کردند، در کرج دستگیر شدند.

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از باشگاه شبانه،هفته گذشته دختر جوانی با حضور در پلیس فتای استان البرز از مردی به اتهام سرقت پول‌هایش شکایت کرد و گفت: در یک وبلاگ دوست‌یابی با پسر جوانی آشنا شدم که خودش را مهندس معرفی کرد. در ادامه او به من ابراز علاقه کرد و مدعی شد قصد ازدواج با من را دارد و به‌زودی به خواستگاری‌ام می‌آید. او برای جلب اعتمادم خواست با مادرش تلفنی حرف بزنم و ارتباط دوستانه‌ای میان من و مادر شوهر آینده‌ام شکل گرفت.
وی ادامه داد: چند روز مانده به مراسم خواستگاری، مرد جوان با من تماس گرفت و مدعی شد که دچار مشکلات مالی شده و نمی‌تواند به خواستگاری‌ام بیاید و باید مدتی منتظر بمانم تا شرایط کاری‌اش بهتر شود. با توجه به علاقه‌ای که میان ما شکل‌گرفته بود، تصمیم گرفتم به وی کمک کنم بنابراین طلاهایم را که ۲۰ میلیون تومان ارزش داشت، فروختم و پول آن را به وی دادم تا او بتواند مقدمات خواستگاری را فراهم کند؛ اما بعد از آخرین ملاقاتمان او گوشی تلفن همراهش را خاموش کرد و ناپدید شد. با فرار وی متوجه شدم او و مادرش کلاه‌بردار بوده و فریبم داده‌اند.
همزمان با شروع تحقیقات و چهره‌نگاری رایانه‌ای از متهم فراری، دو روز پیش مأموران به سرنخ‌هایی از هویت وی دست‌یافته و او را دستگیر کردند.
متهم با انتقال به پلیس فتای استان البرز بازجویی شد و اعتراف کرد: با تشکیل وبلاگ‌های دوست‌یابی و استفاده از فضای مجازی واتس‌اپ و وایبر دختران جوان را فریب داده و با همدستی مادرم که تلفنی با دختران جوان حرف می‌زد و اعتمادشان را جلب می‌کرد، دست به کلاه‌برداری از دختران جوان می‌زدیم.
سرهنگ یزدان نیکنام، رئیس پلیس فتای استان البرز دراین‌باره به جام جم گفت: با اعتراف متهم، مادرش هم تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و دستگیر شد. او نیز به همدستی با پسرش اعتراف کرد. متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از آن‌ها برای مشخص شدن دیگر جرائمشان ادامه دارد.
هشدار به جوانان
اغفال دختران و سوءاستفاده‌های مالی از آن‌ها یکی از ترفندهای تبهکارانی است که در قالب خواستگاران عاشق‌پیشه و صادق، پا به زندگی دختران جوان و خانواده آن‌ها می‌گذارند. این افراد سودجو برای رسیدن به اهداف پلیدشان با جلب اعتماد طرف مقابل و ابراز احساسات و مسائل عاطفی به زندگی فرد موردنظر نفوذ می‌کنند؛ اما دختران جوان باید هوشیار باشند و به هر فردی اعتماد نکنند.
مهم‌ترین نکته هم این است که باید والدین خود را در جریان خواستگاران به‌ویژه خواستگاران اینترنتی قرار داده و از آن‌ها بخواهند درباره فرد موردنظر تحقیق کنند و فقط به‌صرف داشتن ظاهری موجه و وضع مالی خوب به خواستگاران اعتماد نکنند.
این افراد اغلب دختران پولدار یا آن‌هایی را که سنشان بالا رفته و تصور می‌کنند دیگر موقعیتی برای ازدواج ندارند بیشتر هدف قرار داده و به‌راحتی فریبشان می‌دهند.

انتهای پیام/.

مخالفمموافقم (هنوز نظری داده نشده است! شما نخستین باشید!)
Loading...

متاسفم، امکان ارسال ديدگاه وجود نداره!