- وبلاگ نیوز - http://weblognews.ir -

انتظار چنین واکنش‌هایی را از سوی ایرانی‌ها نداشتم

به گزارش «وبلاگ نیوز» انتشار یک توییت توسط «رعنا حربی»، روزنامه‌نگار لبنانی، شب گذشته و در پی پایین آوردن پرچم عربستان توسط برخی معترضان، با انتشار تصویر شخصی که پرچم را پایین کشیده است، نوشت:

مرد ایرانی پرچم کنسولگری سعودی در مشهد را پایین آورده است. من تو را پیدا می‌کنم و با تو ازدواج خواهم کرد [خنده]

اما با گذشت چند ساعت و جدی گرفتن این شوخی توسط یکی از رسانه‌های ایرانی، این خبر با تیترهای مختلفی در شبکه‌های اجتماعی به خصوص «تلگرام» دست به دست شد و به یکی از موضوعات اصلی حاشیه‌ای تبدیل شد.

گرچه «حربی» در توییت‌های بعدی‌اش اعلام کرد که این موضوع کاملاً شوخی بوده است، اما انگار رسانه‌های فارسی زبان موضوع را خیلی جدی گرفتند و خبرهای متعددی پیرامون آن منتشر کردند.

ساعتی پیش این روزنامه‌نگار لبنانی توییت کرد که صندوق ایمیلش، فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرامش دارد از پیام و درخواست منفجر می‌شود و برخی از صفحاتش را در شبکه‌های اجتماعی به حالت خصوصی یا Private تبدیل کرد.

«رعنا حربی» در گفت‌وگو با خبرنگار «وبلاگ نیوز» درباره این اتفاق می‌گوید: به‌طور حتم انتظار چنین مسئله‌ای را نداشتم. برخی واکنش‌ها دیوانه کننده است. روی اینستاگرام صدها درخواست، روی فیس‌بوک بیش از ۱۰۰ درخواست، حدود ۷۰۰ اعلام در توییتر.»

البته همان‌طور که این روزنامه‌نگار لبنانی گفته است، عدد واکنش‌ها بالا نیست و متأسفانه موضوع توسط رسانه‌های فارسی‌زبان بیش از حد برجسته شده است. حربی در توییت خود به این موضوع اشاره می‌کند و از نتیجه جست‌وجوی تیتر خبرها در گوگل تعجب کرده است.

این روزنامه‌نگار در پی شهادت «شیخ نمر باقر النمر» در صفحه توییتر خود نوشته بود: بار دیگر خون بر شمشیر پیروز می‌شود؛ تو را کشتند اما حق قابل کشتن نیست.

انتهای پیام/.