بازداشت هکر تلگرام در جهرم

فرمانده انتظامی شهرستان «جهرم» استان گفت: فردی که با هک حساب کاربری «تلگرام»، اقدام به تهدید و اخاذی از شهروند جهرمی کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ «عبدالعظیم انصاری» گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان جهرمی مبنی براینکه فردی با بدست آوردن عکس ها و تصاویر خصوصی از وی در شبکه اجتماعی «تلگرام»، قصد اخاذی از او را دارد، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: تحقیقات انجام شده از شاکی پرونده نشان داد مدتی پیش حساب کاربری «تلگرام» وی هک شده و «هکر» به اطلاعات ذخیره شده در گوشی وی  دسترسی پیدا کرده است و اکنون فرد «هکر» او را تهدید کرده که اگر مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال وجه را به وی پرداخت نکند، تصاویر خصوصی اش را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان «جهرم» تصریح کرد: با تحقیقات فنی و پلیسی، عامل دسترسی غیرمجاز (هک) به شبکه اجتماعی شاکی شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و روانه زندان شد.
فرمانده انتظامی شهرستان «جهرم» به شهروندان توصیه کرد: جهت پیشگیری از افتادن در دام هکرها، ضمن پرهیز از ذخیره اطلاعات شخصی و محرمانه بر روی تلفن های همراه و رایانه‌های متصل به اینترنت، از باز کردن ایمیل‌ها، تصاویر و فایل هایی که حاوی محتوای مشکوک هستند نیز خودداری کنند.

انتهای پیام/.

مخالفمموافقم (هنوز نظری داده نشده است! شما نخستین باشید!)
Loading...

متاسفم، امکان ارسال ديدگاه وجود نداره!