فیس‌بوک کاریکاتوریست زن فلسطینی مسدود شد

فیس‌بوک صفحه «امیه جحا» کاریکاتوریست زن مشهور فلسطینی را بست.

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از جبهه جهانی مستضعفین، فیس‌بوک در راستای سیاست‌های حمایتی خود از رژیم کودک‌کش صهیونیستی، صفحه «امیه جحا» کاریکاتوریست مقاومت فلسطین را بست.
سایت خبری «المدن» لبنان در این‌باره نوشت، امیه جحا در رابطه با بسته شدن صفحه فیس‌بوکش گفت: مسئولان این شبکه اجتماعی با ارسال پیام‌هایی مبنی بر توهینآمیز بودن کاریکاتورها، صفحه من را تعطیل کردند.
این خانم کاریکاتوریست مشهور فلسطین در ادامه افزود: در پی پیام‌های فیس‌بوک، تعداد زیادی اسرائیلی وارد صفحه من شده و با انتشار تصاویری موهن به شهدای مقاومت توهین کردند.
دوستان وی در پاسخ به این اقدام، تصاویر و کاریکاتورهای این هنرمند را در صفحات خود منتشر کردند؛ اما فیس‌بوک بسیاری از آن تصاویر را نیز حذف کرد.
امیه جحا، نخستین زن کاریکاتوریست مقاومت جهان عرب است که با برپایی نمایشگاه‌های متعدد از آثارش، درد و رنج هر روزه فلسطینی‌ها، آرمان‌ها، آرزو‌ها و مقاومت آنان را در برابر تجاوز‌های رژیم‌صهیونیستی به تصویر می‌کشد.
گفتنی است خانم جحا پس از حمله رژیم‌صهیونیستی به غزه در سال ۲۰۰۴ میلادی کاریکاتوری کشید که در آن «آریل شارون»، نخست‌وزیر وقت رژیم‌صهیونیستی در حال مباهات و بی‌اعتنا به کشته شدن مردم به تصویر کشیده شده بود؛ این اقدام وی به شدت خشم صهیونیست‌ها را برانگیخت.
انتهای پیام/.

مخالفمموافقم (هنوز نظری داده نشده است! شما نخستین باشید!)
Loading...

متاسفم، امکان ارسال ديدگاه وجود نداره!